Yamantiev´s: Bulharské vinařství s tradicí, jehož jméno byste měli znát

26.01.2023

Měli jste již někdy tu čest ochutnat bulharské víno? V této zemi, jež se nachází v jihovýchodní Evropě, se pěstují známé odrůdy vína, například Syrah, Pinot Noir, Chardonnay, Tramín, Merlot nebo Cabernet Sauvignon. Díky příznivým podmínkám pro pěstování jsou bulharská vína opravdu excelentní. Příkladem značky, která je synonymem kvality a výtečné chuti, je vinařství Yamantiev´s. Kde se nachází a čím je výjimečné?

Kde se nachází vinařství Yamantiev´s?

V jižní části Bulharské republiky leží město Ivaylovgrad. Právě zde se rozkládají vinice společnosti Yamantiev´s. Díky "bílému větru", jenž na vinici vane od Středozemního moře, mají hrozny to správné aroma a následně z nich vznikají výborná vína.

Filozofie vinařství vychází z dodržování osvědčených postupů

Filozofie vinařství je velmi prostá, protože se při produkci vín řídí staletými tradicemi a z vlastních i cizích chyb se okamžitě poučí. Za chodem vinařství stojí dvojice Ivana a Yuliyan Yamantiev. Právě jejich oddanost, pečlivost i odhodlání vedly k tomu, že se vinařství daří a produkuje excelentní vína.

Přírodní vlastnosti oblasti dodávají vínům typickou chuť i aromatické vůně

Dalším důvodem, proč jsou vína pocházející z tohoto bulharského vinařství tak skvělá, je poloha vinařství Yamantiev´s. Oblast na jihu Bulharska je totiž chráněna před průmyslovým i chemickým znečištěním a hrozny jsou vystaveny příjemnému klima, které je teplé a mírné. Díky úrodné minerální půdě, dostatku slunečních paprsků a pravidelným větrům, jsou všechny hrozny dokonalé a vznikají z nich výborná vína.

Ochutnejte některá z bohaté nabídky vín bulharského vinařství Yamantiev´s. Ať už si zvolíte Merlot, Chardonnay, Syrah nebo Pinot Noir, vína vás překvapí svou skvělou chutí a příjemným aroma.