Co to jsou zpětné odkazy

21.01.2014 18:52


Co jsou zpětné odkazy a proč je vytvářet?


Zjednodušeně řečeno, zpětný odkaz je když na nějaké jiné stránce na internetu je zmínka o Vaší stránce. Tento odkaz by měl obsahovat www adresu a popis Vaší stránky.
Bez těchto odkazů Vás vyhledávač nenajde. Neví co má hledat, nezná Vaši www adresu.
Teprve až na ní narazí ve formě odkazu na jiné www stránce, jeho robot jí navštíví a načte její obsah.
Potom může vyhledávač zobrazit odkaz na Vaší stránku na dotaz z klíčových slov.
Vyhledávači nějakou dobu trvá, než projde těch několik miliard stránek a tak se tomu dá pomoci tím, že navrhnete svojí stránku vyhledávači k indexaci na speciálním formuláři.
Např. pro vyhledávač  seznam.cz  je zde: pridej-stranku
Formulář pro přidání do google je zde: Nástroje pro správce webu
Musíte mít ale účet na google.

Napsat správně text odkazu je tak trochu umění.
 

  • Používejte různé nadpisy a popisy odkazu. Připravte si tolik variant popisů a nadpisů abyste v každém katalogu měli jiný text. To je velmi důležité. Vyhledávače, zejména google nesnáší duplicitní texty. Může se tak stát, že je nebude brát v úvahu.

  • Nepoužívejte jako popis webu pouze klíčová slova. Je to důvod k nezařazení do katalogu. Naopak použití hodně popisů Vám rozšiřuje možnost uvést co nejvíce důležitého textu a v něm zároveň klíčových slov.
  • Buďte pečliví a trpěliví. Postavení webu Vás stálo mnoho úsilí případně financí. Nezahoďte to vše jenom proto, že podceníte vytváření zpětných odkazů.
  • Připravte si seznam vhodných katalogů. Na internetu je dost seznamů katalogů pro registraci odkazu. Ne všechny se Vám ale budou hodit. Preferujte nejdříve oborové katalogy, dále firemní katalogy, potom katalogy e-shopů a obecné katalogy.