Brzdové třmeny: Jak dlouho trvá jejich repase?

06.02.2023

Péče o technický stav motorového vozidla by měla být samozřejmostí nejenom u každého majitele auta nebo nákladního vozidla, ale také u jednotlivých řidičů. Mnoho z nich totiž nemá o funkčnosti osobního automobilu ponětí, což se bohužel podepisuje na žalostném stavu některých aut. Jednou z nejvíce postižených částí jsou brzdy, které však naštěstí nemusíte měnit. Ve specializovaném servisu si totiž můžete objednat repasi třmenů.

Proč třmeny repasovat?

O brzdové třmeny byste se měli starat bez ohledu na stáří vašeho plechového miláčka. Tyto součástky totiž dostávají zabrat nejenom samotným bržděním, ale také vlivy přírody. Vlhkost nebo posypová sůl totiž nepatří mezi velké kamarády nových brzdových třmenů. To však neznamená, že je musíte během každé kontroly měnit za nové. Drtivou většinu třmenů je totiž možné efektivně repasovat, na což se specializuje renomovaná společnost. Repase pak představuje velmi atraktivní možnost nemalé úspory finančních prostředků.

Jak dlouho repase trvá?

Většina z vás si život bez auta asi nedokáže představit. Tomuto trendu se přizpůsobila i renomovaná společnost, která provádí výměny a repase třmenů v nejkratším možném čase. Brzdový třmen jsou technici schopni repasovat ještě tentýž den nebo maximálně den následující po vašem příjezdu do servisu. Bohužel v některých případech může nastat situace prodloužení čekací lhůty v důsledku specifičnosti daných brzdových třmenů.

Kolik repase třmenů stojí?

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli nechat repasovat třmen brzdový u specializované společnosti, je finanční úspora. Profesionálně provedená oprava vás totiž vyjde přibližně na třetinu ceny nového brzdového třmenu. Uvědomíte-li si, že se třmeny nacházejí u každého kola osobního automobilu, jedná se o velmi významné odlehčení rodinného rozpočtu. Přitom se můžete spolehnout na prvotřídní kvalitu a funkčnost podpořenou roční zárukou.

Pokud si myslíte, že jsou brzdové třmeny u vašeho auta na pokraji životnosti, obraťte se na specializovanou společnost. Jejich repase se totiž vyplatí.