Co je holotropní dýchání: Vyzkoušejte metodu, která vám pomůže pracovat se stresem

14.06.2023

Holotropní dýchání je technika, která vám pomáhá objevit podstatu vašeho já a zlepšit váš psychický stav. Často se v životě setkáváme s okamžiky, kdy se necítíme nejlépe. Je to způsobeno dlouhodobým stresem z práce nebo osobních vztahů. Společnost na nás klade stále větší nároky a očekává se, že budeme vynikající ve všem, co děláme. Stres však může vést k různým zdravotním potížím, a proto je důležité ho zmenšovat a naučit se s ním pracovat. Co je holotropní dýchání? Může vám pomoci překonat nepříjemné stresové situace.

Holotropic breathwork

Když jde o stres, každý člověk má své vlastní způsoby, jak se s ním vyrovnat. Někdo se zaměří na sport, jiný se uklidní prací na zahradě. Další si pustí oblíbenou hudbu nebo se pokusí meditovat. Holotropic breathwork, tedy holotropní dýchání je další možností, která člověku umožňuje prozkoumat vaše vnitřní já a pracovat na osobním růstu. Tuto metodu lze použít k různým účelům, jako je léčení stresu a traumatu a k rozvoji duchovního a hlubšího smyslu života.

Holotropní dýchání kurz

Pro správné používání této metody je vhodné absolvovat některý z workshopů, které v České republice organizuje hudebník a facilitátor Roman Petrov v rámci Holotropic Bohemia. Přitom spolupracuje s certifikovanými facilitátory, jež pravidelně zdokonalují své profesní, etické i duchovní zkušenosti, aby zájemcům nabídli to nejlepší. Holotropic Bohemia je členem European Association for Holotropic Breathwork. Holotropní dýchání kurz pomůže každému účastníkovi zlepšit svůj fyzický i psychický stav.

Co je holotropní dýchání

Problematiku toho, co je holotropní dýchání, je relativně jednoduché vysvětlit. Jedná se o rychlé a rytmické dýchání, které je doprovázené hudbou. Tato kombinace vytváří prostředí, které zvyšuje okysličení krve v mozku, což vede k hlubokým duchovním zážitkům. Během cvičení se pracuje ve dvojicích, protože je vždy nutné, aby jeden z ní dohlížel na bezpečný průběh holotropního dýchání.

Máte už nějaké zkušenosti s meditačními metodami?