Parafínový vosk: Kde koupit kvalitní suroviny na výrobu svíček?

10.02.2023

Domácí výroba svíček se v posledních několika letech stává populárnější u stále většího počtu lidí. Není se čemu divit, protože pořizovací ceny průmyslově vyrobených svíček nejsou malé, a přitom vydrží hořet maximálně několik desítek minut. Někteří z vás navíc mohou mít problém s nalezením vhodné barevné kombinace a vůně, což při výrobě domácí svíčky zcela odpadá. Tu si totiž můžete konfigurovat přesně podle vašich představ a přání.

Kde koupit kvalitní vosk?

Parafín na výrobu svíček je základní surovinou, bez které se skutečně neobejdete. Chystáte-li se vyrábět svíčky poprvé, nebojte se investovat do kvalitnějšího vosku ze specializovaného obchodu. Ten je odebírán od prověřených a spolehlivých dodavatelů, pro které je kvalita vosku na první místě. Obrovskou výhodou je možnost míchat sójový nebo palmový vosk s prakticky jakýmkoliv barvivem nebo vaší oblíbenou vůní.

Který vosk si vybrat?

Jakmile se podíváte na sortiment specializovaného elektronického obchodu, pak velmi rychle zjistíte, že máte na výběr ze 2 základních druhů vosků. Sójový parafínový vosk je kvalitnější a vydrží hořet přibližně 2krát delší dobu než palmový vosk. Jeho pořizovací cena je však o něco vyšší. Pro koupi sójového vosku navíc hraje i fakt, že se jedná o stoprocentně přírodní surovinu, která neobsahuje žádné nežádoucí chemikálie nebo rezidua.

Kolik kvalitní vosk stojí?

V současné době ekonomické krize je pořizovací cena parafínového vosku pro mnoho spotřebitelů zásadním hodnotícím faktorem. Specializovaný e-shop však v tomto ohledu vyznačuje příznivou cenovou politiku, takže například za 4 kilogramy velmi kvalitního sójového vosku zaplatíte necelých 700 Kč. Za stejné množství palmového krystalického vosku pak zaplatíte asi 350 Kč. Kromě toho máte možnost vyzkoušet méně obvyklý kokosový vosk.

Materiál a suroviny na domácí výrobu svíček vždy nakupujte ve renomovaném obchodě. Ať už si koupíte vosk nebo knoty, budete s kvalitou zakoupených produktů spokojeni.