Použité lodní kontejnery aneb jak si je objednat?

22.01.2023

Popularita lodních kontejnerů je v současné době obrovská, čemuž se není potřeba divit. Jejich počet používaný v mezinárodní kombinované přepravě je enormní, protože se díky nim snížily náklady na překládku zboží. Tím pádem jsou zkráceny dodací lhůty, což je pro spotřebitele naprosto zásadní. Pokud byste se do procesu přepravy chtěli zapojit i vy, není nic jednoduššího než zakoupit některé použité lodní kontejnery.

Od koho kontejnery koupit?

Použité lodní kontejnery vždy nakupujte pouze od specializovaného dodavatele s dlouhou praxí v segmentu prodeje a pronájmu lodních kontejnerů. Pouze u něj totiž máte jistotu nákupu kvalitních přepravních boxů, které stále splňují standardy námořní dopravy. Díky tomu je můžete stále používat v logistickém procesu, což je jejich nesporná výhoda. Použité kontejnery mají samozřejmě drobné oděrky a viditelná poškození, nicméně na jejich použití v dopravě nemají žádný velký vliv.

Který kontejner vybrat?

Díky popularitě lodních kontejnerů se na trhu nachází přepravní boxy několika variant. Ty se vzájemně liší pouze svou délkou, protože standardní šířka lodního kontejneru odpovídá délce 2 europalet. Největší běžné kontejnery mají délku 13,7 metru, takže nabízí relativně velký prostor pro přepravu velkého objemu zboží nejrůznějšího druhu. Nemusíte se totiž obávat jeho odcizení, protože kontejner disponuje zámkem a má kvalitní izolaci.

Jak jej objednat?

Nákup lodního kontejneru není tak složitý, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí kontaktovat renomovaného dodavatele prostřednictvím příslušných webových stránek. Na nich se nachází jednoduchý formulář, v němž uvedete svůj dotaz a následně se můžete těšit na odpověď. S konkrétnějšími požadavky se pochopitelně můžete obrátit přímo na prodejce, a to prostřednictvím telefonního hovoru nebo emailu. Prodejce pak můžete kontaktovat i mimo uvedenou otevírací dobu.

Pokud potřebujete zakoupit použitý lodní kontejner, neváhejte se obrátit na renomovaného dodavatele. Ochotní prodejci se totiž vždy snaží o uspokojení vašich přání a požadavků.