Reklamní předměty jako úspěšný marketingový nástroj

12.02.2020

Pořádní opulentních akcí pro obchodní partnery či zaměstnance dnes již není tak časté jako kdysi. Firmy přikračují čím dál častěji radši k hodnotným dárkům, rozdávají reklamní předměty. Nákladné společenské večírky si nechávají jen na velice významné příležitosti.

Je z čeho vybírat

Vzhledem k nabídce, která momentálně na trhu je, nezůstane na holičkách žádný marketér. A to ani ten s velmi omezeným rozpočtem. I za málo peněz se dá díky kreativitě pořídit "hodně muziky". Stačí jen trochu pátrat, a hlavně vymyslet vše tak, aby to mělo hlavu, patu a ideálně i vtip. Reklamní předměty jsou tak obsáhlé, že se objeví spíš opačný problém - co vybrat.

Pravidlo je, že firemní prezent nemá být přeplácaný, příliš komplikovaný a neužitečný. Nízkonákladové dárky vyskládáte z propisek, kalendářů nebo zápisníků, fádnost však klidně rozbijte vtipnou kartou, či otvírákem nebo hrnkem s karikaturou či personalizovaným nápisem, díky čemu obdarovaný jistě ocení, že jste si dali opravdu záležet. To je ovšem realizovatelné v menším kolektivu, pro dva tisíce zaměstnanců by to už mohl být logistický problém.

Tekuté a voňavé dárky nic nezkazí

Reklamní předměty můžou mít různou podobu. Při významnějších příležitostech, jako třeba Vánoce, můžete kolegy a partnery potěšit dárky, které lahodí oku i chuti. Taška plná kvalitního vína, oříšků, čaje či laskomin je vítaná v každé společnosti. Doplnit ji lze v případě dam vonní svíčkou, u pánů skleničkou či stylovou vývrtkou.

Nezapomeňte na děti

Myslet na potomky svých zaměstnanců není vůbec od věci. A reklamních předmětů zaměřených právě na ně je také spousta. Nejedná se jen o běžná trička či kšiltovky, pořídit jim můžete pestré reflexní pásky, míče, polštáře nebo hezké a praktické batohy. V kurzu jsou také ohebná pera, pravítka, fotorámečky, srandovní ořezávátka nebo pokladničky. Vše je možné oznámkovat logem společnosti, které by mělo být vkusné a umístěné tak, aby se příliš nevtíralo.

Dárkem, na který rozhodně zapomeňte a nezkoušejte to ani ze srandy, jsou vonné stromečky do auta.