Revize elektro nezanedbávejte a dodržujte jejich termíny

27.01.2023

Elektřina je pro náš život zcela zásadní a málokdo si umí představit žít bez ní. Díky elektřině si můžeme vychutnat teplý nápoj i horký pokrm, posvítit si na čtení, ale také si dobít své chytré mobilní telefony a užít si sledování televize. Její existence nám usnadňuje život a přináší celou řadu výhod. Právě proto není radno zanedbávat revize elektro.

Revize elektro v novém domě? Další vás čeká až za pár let

Výchozí revize elektro probíhá v případě, kdy je zavedená nová elektroinstalace. Než je uvedena do provozu, musí přijít proškolený odborník a zkontrolovat, že vše je v naprostém pořádku. Až po této kontrole je vám nainstalován elektroměr a vy máte přístup k elektřině. Tato vstupní kontrola není v žádném případě zbytečná a jejím hlavním posláním je, zajistit vám bezpečí.

Opravy i data revizí si zapisujte

Pokud nežijete na nějakém neobvyklém či nebezpečném místě, další pravidelná revize elektroinstalace proběhne až po pěti letech. Díky kontrole se technik ujistí, že vám nehrozí zranění elektrickým proudem a pokud najde nějaké závady, je možné se s ním domluvit na jejich opravě. Nejenom datum poslední revize elektrozařízení, ale také data oprav si zapište do diáře, abyste byli v obraze.

Kdy provést revizi elektro mimo dohodnutý termín?

Má vaše příští elektro revize proběhnout až za několik let, ale zpozorovali jste, že vám jedna ze zásuvek probíjí nebo je naopak zcela nefunkční a nevede do ní proud? Takové situace je nutné okamžitě řešit a zavolat si na pomoc elektrikáře. Pokud provede nějakou úpravu nebo opravu elektroinstalace, bude nutné ihned poté provést i revizi.

Revize elektrospotřebičů, elektroinstalace nebo elektrorozvodů je nutná a rozhodně byste si měli hlídat jejich data a vědět, kdy vás příště navštíví elektrikář, aby zkontroloval, že u vás doma vše funguje a nehrozí vám žádné nebezpečí. Zranění způsobená elektrickým proudem totiž mohou být velice vážná.