Solární kolektory: Zelená energie pro vaši domácnost

24.02.2023

Náklady za energie jsou mnohdy vysoké. Nabízí se přitom jednoduchý způsob, jak můžete ušetřit za ohřev vody. Solární kolektory jsou ekonomickým a ekologickým řešením, mají řadu benefitů a jejich instalace je přitom jednoduchá.

Efektivní ohřev vody

Jestliže hledáte účinné a zároveň levné řešení ohřevu vody, pak jsou solární kolektory ideální volbou. Pracují za každého počasí, přičemž teplota vody dosahuje běžně teploty kolem 60 °C, během léta pak až 90 °C. Výkon se odvíjí od umístění kolektoru, sklonu trubic, ročního období a síly slunečního svitu. Obecně se však výkon jedné trubice pohybuje kolem 100 W. Kolektory přitom mohou mít různý počet trubic, od 12 až po 30. Vysoký výkon lze navíc zajistit zapojením několika kolektorů sériově.

Spolehlivé trubice

Solární kolektory pro ohřev vody vybavené vakuovými trubicemi nabízí velkou výhodu. V trubicích se nenachází žádná tekutina, v případě poškození jde tedy o minimální problém. Zařízení navíc nadále funguje, pouze se sníží jeho výkonnost. Výměna poškozené trubice je snadná, jednoduchá konstrukce zajišťuje nízkou poruchovost. Kromě toho jsou vakuové trubice výkonnější než ploché solární panely.

Snadná instalace

Instalace kolektorů je rychlá a jednoduchá. Mnohdy bývá systém montován na střechu. Nabízí se však i alternativa - umístit ho na zem s využitím stojanu. Tento stojan můžete postavit na zem, ale i na rovnou střechu. Drží ideální úhel 45 °. Montáž a zapojení tak probíhá bez velkého zásahu do současné instalace. Jednoduchá je také údržba a servis. Ohřev vody solárními kolektory má řadu benefitů, přičemž je levný a šetrný k přírodě.

Ohřev vody s využitím solárních kolektorů si získává popularitu. Zvolit můžete systém s nádrží, či bez ní. Systém si lze přizpůsobit dle potřeb, získáte tak optimální výkon pro svou domácnost.