Termoizolační fólie na okna: Vylepšete tepelnou izolaci svého domu

18.01.2023

Termoizolační fólie na okna jsou využívány se stále větší oblibou. Nabízí totiž mnoho různých výhod, ať už jde o komfort v interiéru, či úspory za vytápění. Jde tak o prvek, který by ve vaší domácnosti neměl chybět.

Náklady na vytápění

Náklady za energie často dosahují zbytečně vysokých hodnot. I u nových staveb totiž mohou být velkým problémem tepelné ztráty skrz skleněné plochy. Ty tvoří až 50 % celkových tepelných ztrát. Proto se vyplatí využívat termoizolační fólie na okna. Ty odrážejí tepelné záření zpět do interiéru a zároveň ho část pohlcují. Díky tomu můžete výrazně ušetřit za topení a dosáhnout tak příjemné teploty v interiéru bez zbytečných nákladů.

Rosení oken

Kromě toho, že dokáží termoizolační fólie na okno výrazně snížit tepelné ztráty, mají svůj význam také pro omezení rosení oken. K rosení dochází zejména v chladných a nevětraných prostorách, například v ložnici. Ovšem ovlivnit to může také množství pokojových rostlin v interiéru, setkat se s tímto jevem lze i v novostavbách, kde ještě nevyschla omítka. Díky fóliím lze zvýšit teplotu v interiéru, navíc se ohřívá i samotné sklo. Je tak omezena kondenzace vodní páry.

Elegantní design

Termoizolační okenní fólie jsou nenápadné, nezmění tak výrazně vaše okna. Fólie má neutrální barvu se zlatavou reflexí ve velmi světlém odstínu. Na první pohled ji tak vůbec nezaznamenáte. Nízká emisivita navíc zajišťuje vysoké tepelněizolační účinky. Fólie mohou mít také protisluneční funkci, v létě tedy mohou zabránit vyhřívání interiéru slunečními paprsky. Zadržují 99 % UV záření. V zimě zadržují teplo uvnitř, zatímco v létě ho nepustí dovnitř.

Termoizolační fólie jsou skvělou volbou do každého interiéru. Díky efektivním izolačním schopnostem značně ušetříte, přičemž těšit se můžete i na řadu dalších výhod.