Výstup na Triglav: Překonejte svůj strach z výšek a vychutnejte si pohled na Slovinsko z nejvyššího vrcholu

12.01.2023

Přestože rok teprve začíná, je nejvyšší čas na naplánování letošní dovolené. Je-li vaším snem zdolat nejvyšší horu Slovinska, která se nachází ve výšce 2864 m n. m., neotálejte a výstup na Triglav zahrňte do svých letošních plánů. Proč? Máme pro vás hned několik důvodů.

Výstup na Triglav je nezapomenutelným zážitkem

Nejlepší čas pro výstup na Triglav nastává od června do října. To je totiž příznivé počasí a turistické cesty dobře přístupné. Trasa na vrchol je považována za středně těžkou a rozhodně neuškodí, pokud před samotným výstupem budete trénovat a zapracujete na své fyzičce. Můžeme vám totiž slíbit, že pohled z vrcholu a samotná trasa se zařadí k nezapomenutelným zážitkům vašeho života, tudíž se kvůli tomu vyplatí obětovat trochu toho pohodlí a na výstup se připravit.

Proč na Triglav s průvodcem? Podělí se s vámi o své zkušenosti

Uspořádat s partou přátel výstup na Triglav sice může být dobrodružné, ale bez zkušeného průvodce, který vás provede těmi nejlepšími trasami, využije svých zkušeností a poradí si i v případě nouze, vám to nedoporučujeme. Díky průvodci vám navíc odpadne i starost s plánováním celé akce.

Adrenalinové zážitky vám zlepší náladu

Ne nadarmo se endorfinům říká hormony štěstí, a při chození po Triglavském národním parku o ně rozhodně nebude nouze. Okouzlí vás totiž okolní příroda, nádherné výhledy, ale také vám dobrou náladu v těle rozproudí i fyzická aktivita. Mimochodem, čím dříve si zájezd spojený s výstupem na Triglav zarezervujete, tím déle se na něj budete moci těšit.

Pokud je zdolání vrcholu Triglavu vaším snem už po nějakou dobu, neotálejte a konečně se do výstupu na nejvyšší horu Slovinska pusťte. Svého rozhodnutí nebudete litovat a výšlap na vrchol si užijete.